Route 301’in dünya ayağı start alıyor

 Route 301’in dünya ayağı start alıyor
Reklam


Farklı kullanım ve yol koşullarına uyum sağlayacak şekilde geliştirilen Yeni Peugeot 301, her koşulda tüm Türkiye’de test edildiği çok özel bir organizasyon ile Türkiye’nin yollarındaydı… Bu yolculuk kapsamında sunucu-oyuncu Ali Tınaz, Yeni Peugeot 301 ile birlikte 30 farklı nokta, 30 macera konseptiyle 09-31 Ekim 2012 tarihleri arasında Türkiye’yi dolaştı. Proje kapsamında ziyaret edilen 18 şehri sembolize eden temaların yansıtıldığı tasarımlar takipçilerimiz tarafından Peugeot’nun facebook sayfası http://www.facebook.com/peugeoturkiye ve twitter sayfası http://twitter.com/peugeotturkiye üzerinden görülebildi. Takipçilerimiz etkinliğe ait maceraları ise sosyal medyanın yanısıra videolar eşliğinde youtube üzerinden de izleyebildiler. İlk durağı 9 Ekim tarihinde Nevşehir-Kayseri olan Yeni Peugeot 301, Türkiye’nin tam 18 ilini ziyaret etti. 10.000 km’yi aşan bu yolculuğa zaman zaman Pascal Nouma, Tayfun Talipoğlu, Savaş Karakaş ve Çiçek Güney gibi ünlü isimler de eşlik etti. Yeni Peugeot 301’in Türkiye yolcuğu 31 Ekim tarihinde İstanbul’da son buldu. Peugeot 301, bu özel maceranın bayrağını 1 Kasım tarihinde Türkiye’den start alacak Uluslararası Route 301 organizasyonuna teslim ediyor.

Uluslararası Route 301 organizasyonu ise 1 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Auto Show 2012 VIP ve Basın Günü’nde İstanbul’dan yola çıkacak. 3 kıta ve 17 ülkede kat edilecek 10.000 km’den fazla yol boyunca Route 301, Peugeot Markası’nın uluslararası büyüme stratejisi doğrultusunda pazara sunduğu yeni ve prestijli modeli Peugeot 301’i tanıtmaya ve bilinirliğini artırmaya katkıda bulunacak. 1 Kasım’dan itibaren Route 301 yolculuğu www.route301.peugeot.com üzerinden takip edilebilecek. Türkiye’de başlayarak Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Mağrip ülkelerinde geçeceği 17 ülkedeki Peugeot merkezleri ile yakın işbirliği halinde düzenlenen Route 301 organizasyonu başlıca iki güzergâhı takip edecek: İstanbul-Moskova arasındaki kuzey güzergâhı (kuzey-batı) ve İstanbul-Kazablanka arasındaki güney güzergâhı (güney-batı).

Route 301 açıkça belirlenmiş iki hedefi izliyor:
– VIP, basın mensubu ve blogger gruplarına Peugeot 301 direksiyonunda ülkelerini boydan boya kat etme olanağı vererek bilinirlik sağlama hedefi;
– Fikir önderlerinin, Peugeot 301’in önümüzdeki aylarda satışına başlanacağı ülkelerin yollarında aracın sürüş, konfor, iç mekân genişliği, sağlamlık ve güvenilirlik niteliklerini değerlendirmesini sağlayacak bir «doğal test» hedefi.

Route 301, yaklaşık bir ay boyunca Rusya’dan Sahra’nın sınırlarına kadar uzanan yollarda:
-Takip edilen yolların her biri için üçer adet Yeni Peugeot 301,
-2 güzergâh: İstanbul–Moskova ve İstanbul–Kazablanka,
-Boydan boya geçilen 17 ülke,
-Her biri yaklaşık 200 kilometrelik 35 etap,
-70 «konuk sürücü»,
-21 yerel etkinlik,
-10.000 km’nin üzerinde kat edilecek mesafe,
-On-line road trip: www.route301.peugeot.com anlamına geliyor.


Peugeot Uluslararası Pazarlama & İletişim Direktörü Guillaume Couzy, konuyla ilgili fikirlerini «Route 301, Peugeot’nun satışını gerçekleştirdiği 17 milyonun üzerinde araç ile güçlü bir konumda olduğu sedan dünyasında, markamızın bilgi birikiminin değerlendirilmesine yönelik orijinal ve halka yakın bir yaklaşımdır. Takip edilen güzergâhlar 301 modelinin satışa sunulacağı coğrafyayı yansıtmaktadır ve davet edilen fikir önderleri Peugeot‘nun sürdürdüğü uluslararası büyüme stratejisine büyük katkısı olması beklenen 301’in bilinilirliğinin süratle yerleştirilmesine katkıda bulunacaktır» şeklinde belirtti.
İki önemli veri Peugeot’nun uluslararası hızlanmasını özetliyor: Peugeot Markası’nın 2005’te % 36 olan Batı Avrupa dışındaki satışları 2011 yılında toplam dünya satışlarının % 48’ine ulaştı. 408, 508, 308 Sedan, yakında 208 modelleri, Peugeot’nun büyümekte olan büyük pazarlarda, Çin’de, Latin Amerika’da ve Rusya’da ilerlemesine özellikle katkıda bulunuyorlar.
Peugeot’nun uluslararası ürün yelpazesini zenginleştirme sırası şimdi 301’de. Tasarım, konfor, teknolojik içerik ve sağlamlık yönlerinden dikkat çeken 4,44 m’lik erişilebilir ve prestijli sedan 301, Vigo (İspanya)’dan sonra Wuhan (Çin) fabrikalarında üretilecek, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de, önümüzdeki aylarda Orta ve Doğu Avrupa’da, Rusya’da ve Ukrayna’da, Mağrip ülkelerinde, Orta Doğu’da, Afrika’da, Latin Amerika’da ve ardından da 2013 sonunda Çin’de satışa sunulacak.