Sabri Sözen Volvo Türkiye Genel Müdürü

 Sabri Sözen Volvo Türkiye Genel Müdürü

Volvo Car Turkey Genel Muduru_Sabri Sozen

Volvo Car Turkey‘in yeni Genel Müdürü, uzun yıllardır Türkiye’de marka bünyesinde görev yapan Sabri Sözen oldu. 20 yıldır Volvo Car bünyesinde çalışan Sözen, 5 Nisan itibariyle görevini Frank Versaevel’den devraldı. Sabri Sözen, yeni göreviyle birlikte Volvo Car Turkey’in ilk Türk Genel Müdürü unvanının da sahibi oldu. Sözen, 5 Nisan tarihinde, Frank Versaevel’den görevini devraldı. Son iki yıldır Volvo Car Turkey Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Frank Versaevel ise Volvo Cars’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Kariyer yolculuğuna 1993 yılında başlayan ve İhlas Tarsan, Ulusoy Otomotiv, Konvekta A.Ş.’de görev aldıktan sonra, 1997 yılında Volvo Car Turkey ailesine dahil oldu. Sözen, 1997’den itibaren, Garanti Danışmanlığı, Yedek Parça Müdürlüğü, Servis Müdürlüğü, Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü ve daha sonra Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2013-2015 yılları arasında ise Sabri Sözen markada Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev yaptı. Bu dönemde gösterdiği başarıların ardından yönetici, 2015 yılında Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörü olarak göreve başladı. Son 2 yıldır bu görevi başarıyla sürdüren Sözen, 5 Nisan 2017 tarihi itibariyle de Volvo Car Turkey Genel Müdürü olarak atandı.

Yeni göreviyle ilgili konuşan Sabri Sözen, “Volvo Cars’ın, otomotiv pazarındaki büyümeye endeksli bir ülke olarak, Türkiye’ye verdiği önem her yıl artarak devam ediyor. 2017 yılında yeni modellerimizle birlikte Türkiye otomotiv pazarındaki etkinliğimizi arttıracağımız inancındayız. Her yıl yenilenen ve gelişen yeni nesil otomobillerimizle, gerek global projelerde, gerekse yerel uygulamalarda Volvo Car Turkey’in ilerleyen dönemlerdeki başarılarını sizlerle paylaşmaktan gurur duyacağız” dedi.