Şampiyonlar ödüllerine kavuştu

 Şampiyonlar ödüllerine kavuştu

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun geleneksel olarak düzenlediği Şampiyonlar Gecesi Ödül Töreni 11 Şubat Cumartesi akşamı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Olimpiyatevi’nde coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi.

Geride bıraktığımız 2011 sezonunda Türkiye’de, sekiz ayrı branşta yapılan ulusal şampiyona yarışlarının ardından, kendi kategorilerinde Türkiye Şampiyonu ya da Birincisi olan sporcuların kupalarına kavuştuğu TOSFED Şampiyonlar Gecesi 11 Şubat 2012 Cumartesi günü Ataköy´deki Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyatevi´nde düzenlendi.

2011 otomobil sporları sezonunda koşulan 40 ulusal şampiyona yarışmasının kupa galipleri bu gecede kupa kaldırdılar. Kokteyl ile birlikte yaklaşık beş saat sürecek gecede spor camiasının önde gelen isimleri ile medya mensupları hazır bulundu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu konuşmasına geride kalan sezonda yapılan başarılı organizasyonlardan dolayı kulüplere teşekkür ederek başladı ve sporcuları kutlarken karting sporcularımızın her yıl artan başarı grafiklerini överek genç sporcuları desteklemek adına üzerinde çalıştıkları karting projesinin gündemdeki konuların en önemlisi olduğunun altını çizdi. Geçtiğimiz kasım ayında organize edilen Motor Sporları Güvenliği Eğitimi MOSTIstanbul’dan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken yenilenen Körfez Pisti’ndeki gelinen noktayı da konuklarla paylaştı.

Tahincioğlu, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan, uzun yıllar boyunca yarışlarımızda üst düzey yönetilicik yapan, F1 Türkiye Grand Prix’sinin padoku ve WRC Türkiye Rallisi servis alanının değişmez ismi sevgili Cahit Alkan, Bursa’da otomobil sporları deyince akla gelen ilk isimlerden birisi olan, BOSSEK’in kurucularından ve TOSFED yönetim kurulu üyesi sevgili Selçuk Özsevinç, 40 yılı aşkın bir süredir otomobil sporları camiası içerisinde yarışmacılık, üst düzey yöneticilik, komiserlik, direktörlük, gözlemcilik, eğitmenlik, takım yöneticiliği gibi pek çok farklı rol üstlenerek, sporumuza hizmet eden, TOSFED genel sekreteri sevgili Mazhar Demiralp ve geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan Ford Otosan genel müdürü Nuri Otay’ı anarak konuşmasına devam etti.

TOSFED Başkanı, Federasyon olarak imza attıkları başarılı projelerin kendilerine ilham verici olduğunu ve bu başarıların devamı olarak da 2012’de FIA bünyesinde yapılan tüm dünya şampiyonlarının kupalarına kavuşacağı FIA Gala’nın da İstanbul’da TOSFED’in ev sahipliğinde yapılacağı müjdesini verdi.

2011 yılında yarış düzenleyen kulüplerimiz, Federasyon il temsilcileri ve il gözetmen kurullarına, 2011 sezonunda ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden sporcularımızın yanı sıra Türkiye Klasik Otomobil, Off-road, Karting, Tırmanma, Historic Rally, Otokros, Pist ve Ralli branşlarında geçtiğimiz sezonu ilk sırada noktalayan sporcu ve takımlarımıza kupaları takdim edildi.

Toplamda 71 kupa ve 93 plaket olmak üzere 164 ödülün dağıtıldığı törende sezon boyunca yaptıkları sürekli yayınlarla, otomobil sporlarına destek veren medya kuruluşlarına da teşekkür ödülleri teslim edildi.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilisi takımları Castrol Ford Team Türkiye ile hem pilot, kopilot hem de takımlar şampiyonluğu kupalarının sahibi olurken, pist branşında da Borusan Otomotiv Motorsport ve pilotları Aytaç Biter ve Kaan Gürgenç takımlar şampiyonluğu kupası ile Super ve Maxi Grup şampiyonlukları kupalarını kaldırdı.

Türkiye Off-road Şampiyonası’nda ise zorlu geçen sezonu Volkan Gönülalan – Caner Akkafa ikilisi Türkiye Off-road Şampiyonları oldu. Branştaki Takımlar Şampiyonluğu kupası ise İnci Akü Off-road Team’in oldu.

2011 Şampiyonlar Gecesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto, Ford, Renault, Toshiba, Pirelli, Power FM ve Birlas Performance dışında, Olimpiyatevi’ni tören için tahsis eden Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin katkıları sayesinde gerçekleşti.