Şanslı ve zengin 2 kişi için

 Şanslı ve zengin 2 kişi için

Maserati GranCabrio Sport, 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra Avrupa’da yollara çıktı. Maserati’nin GranCabrio ‘convertible’ı yeni bir performans seviyesine taşıdığı GranCabrio Sport Türkiye’ye ise Kasım ayında gelecek. Sadece 2 adetlik ülke kotası ve 300 bin Euro’dan başlayan fiyatıyla Tofaş çatısı altındaki FerMas tarafından Türkiye’de siparişe açılan Maserati GranCabrio Sport, Kasım ayında ilk sahiplerine teslim edilecek.
0-100 km/s 5.2 saniye
Maserati GranCabrio Sport, 450 HP güç üreten 4.7 litrelik V8 motor, MC Auto Shift yazılımlı süper hızlı 6 ileri otomatik şanzıman, Skyhook aktif süspansiyon sistemi gibi sporcu özellikleriyle dikkat çekiyor. Maserati GranCabrio Sport, kaputunun altındaki 450 HP güç (GranCabrio’dan 10 HP daha fazla) ve 510 Nm tork (GranCabrio’dan 20 Nm daha fazla) üreten performans canavarı V8 motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 5.2 saniyede tamamlıyor. Maksimum 285 km/s hıza erişen Maserati GranCabrio Sport ayrıca, “Sürtünme Azaltım Programı” sayesinde %6 oranında daha düşük tüketimle yakıt ekonomisi sağlayabiliyor.
GranCabrio Sport, tam otomatik şanzımanın günlük lüks özellikleri ile 4.7 litrelik motorun, geliştirilen 450 HP’lik versiyonuyla örtüşen ilk Maserati olarak da öne çıkıyor. MC Auto Shift yazılımıyla donatılmış 6 ileri otomatik şanzıman süper hızlı şanzıman MC Otomatik Değiştirme özelliği sayesinde “Manuel Spor” hem de “Otomatik Spor” modlarında daha hızlı vites değiştirme imkanı sunuyor. Daha sportif bir ayar sunan “Skyhook” aktif süspansiyon sistemine sahip Maserati GranCabrio Sport, aynı zamanda sahip olduğu oluklu-delikli ve iki kat döküme sahip fren diskleriyle frenaj özelliklerini en üst seviyeye taşırken 100 km/s hızdan sadece 35 metrede durabiliyor.


Bir İtalyan klasiği
Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzası taşıyan GranCabrio Sport, görsel açıdan diğer GranCabrio versiyonlarından siyah renkli ızgara ve beyaz yan çizgilerle sarılmış siyah renkli dış kaplamaya sahip farlarıyla ilk bakışta ayrılıyor. GranCabrio ızgarası yeni siyah rengi ile daha da yüksek bir kişilik kazanırken Maserati’nin simgesi olan “üçlü çatalında” yer alan kırmızı renkli vurgular ise otomobilin serinin en hızlı versiyonu olduğunu simgeliyor. 1950’li yılların Maserati yarış otomobillerinde kullanılan ve aynı zamanda İtalya’nın ulusal renklerinden esinlenerek gövde rengi seçeneklerine eklenen yeni yarış tipi kırmızısı (Rosso Trionfale) seçeneği de yine araçta sunulan görsel yeniliklerin arasında yer alıyor. Kumaş katlanabilir tavana sahip Maserati GranCabrio Sport, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor.
Daha fazla güç, daha hızlı vites değiştirme özelliği ve belirgin ölçüde agresif görünümü ile GranCabrio Sport, Maserati’nin performans konusundaki amiral gemileri olan GranTurismo S ve Quattroporte Sport GT S’in yanında yerini alıyor.