Yeni 208 Advertisement

Scénic veda ediyor ama ismi kalabilir

 Scénic veda ediyor ama ismi kalabilir

Renault, 2001 yılından bu yana kompakt MPV segmentini forse eden modeli Scénic’in üretimini noktalıyor. Marka kompakt MPV’yi yarattığında Renault’da bulunan Genel Müdür Luca de Meo Scénic için “Hayattaki her güzel şey gibi Scénic de bitiyor, 20 yıldır bir döngü vardı, yeni heyecanlara yelken açıyoruz. SUV’ler yükselirken bu segmentte satışar her yıl azalıyor” dedi ve ekledi “Bu nedenle SUV’lara öncelik vereceğiz çünkü “pazarın istediği budur”.
Bilindiği gibi SUV segmenti, Luca de Meo’nun Renault’nun “çok rekabetçi olmadığını” kabul ettiği bir sektör. Böylece üretici, üç araçla eksiksiz bir kompakt maceraperest ailesi hazırlıyor. 2022’de piyasaya sürülecek yeni model, Kadjar’ın yerini alacak. 7 kişilik uzun bir aile versiyonuna ve ardından bir de coupe versiyonuna sahip olacak.
Buna karşılık markanın çok iyi bilinen Scénic ismiyle vedalaşmaya niyeti yok. Model isminin yakın gelecekte elektrikli bir SUV’de kullanılması mümkün olabilir. De Meo’ya göre Espace da Scénic‘in kaderini paylaşabilir ve gelecekte hafif ticari model Trafic’in bir versiyonuna isim olabilir.