Seat Ateca Kasım’da geliyor

 Seat Ateca Kasım’da geliyor

seat_ateca

SEAT’ın SUV sınıfındaki ilk temsilcisi Ateca, çok yönlülüğü, belirgin tasarımı, kullanıcılarına sunduğu dinamik sürüş keyfi, güvenlik ve konfor özellikleri ve yenilikçi yardımcı sistemleriyle sınıfının iddialı modelleri arasında yerini alıyor. Değişken özelliklerle dolu otomobil, Kasım ayında Türkiye’de 84 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. SEAT Ateca, Türkiye’de VW familyasından geniş bir motor yelpazesi ile satın alınabilecek; 115 hp ile 190 hp arasında değişen benzinli veya dizel motor, önden çekişli ya da dört çeker, manuel veya DSG şanzımana sahip versiyonlarıyla satışa sunulacak. Ateca’da yer alan giriş seviyesi benzinli motoru 115 HP beygir gücüne sahip 1.0 TSI. 1.4 TSI motor ise, aktif silindir teknolojisi ile geliyor ve 150 HP güç üretiyor. Bu motorların yakıt tüketim verileri 5,2 ile 6,0 litre arasında, emisyon değerleri ise 119 ile 140 gram arasında değişiyor. 150 HP’lik TSI motorlarda DSG ve 4Drive seçenekleri de sunuluyor. Dizel motor olarak da 115 HP’lik 1.6 TDI ve 190 HP’lik 2.0 TDI yer alıyor. Tüketim değerleri, 100 kilometrede 4,3 ile 5,2 litre arasında, CO2 rakamları ise kilometre başına 113 ile 134 gram arasında değişiyor. 190 HP güce sahip TDI motorda DSG ve 4Drive standart olarak geliyor.

reklam

seat_ateca

reklam
Yeni 208 Advertisement

4,36 metre dış uzunluğuyla ATECA, standart konfigürasyonunda 510 litre, dört çekerli versiyonunda 485 litre olan bagaj bölümü ve azami iç uzunlukla, segmentindeki en iyi mekan kullanımlarından birini sunuyor. Çift yük zemini eşyaları düzenli tutmaya yardımcı olurken, katlanabilir arka koltuklar bagaj bölümünden idare edilebiliyor ve iç mekanın kolay ve çok yönlü kullanımını garanti ediyor. Gövde, yalnızca geniş kapsamlı çok yönlülüğüyle değil, aynı zamanda hafif tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

seat_ateca

Çok kapsamlı teknoloji seçenekleri, Full LED farlardan, yenilikçi Trafik Sürüş Asistanı ve Şehir İçi Acil Frenleme Fonksiyonu gibi geniş güvenlik ekipmanlarına, 8 inç dokunmatik ekrandan Full Link bağlanabilirlik özelliğine sahip son nesil bilgi-eğlence sistemlerine kadar geniş bir pakete uzanıyor. Üç donanım serisi, her zevke uygun en üstün kalite materyal ve renk seçenekleri sunuyor. Bu serinin en üst versiyonu ise Ateca ile satışa sunulan XCELLENCE paketi.