Sınırlı sayıda üretilen Juke Shiro Türkiye’de

 Sınırlı sayıda üretilen Juke Shiro Türkiye’de


Mayıs ayı pazar payı ve satış rakamlarını açıklayan Nissan, Juke ailesinin yeni versiyonu Shiro’yu satışa çıkardığını da duyurdu. Qashqai modelini yeni donanım paketleri ile daha da özel kılan Nissan ayrıca yüzde 0 faiz kampanyası ile yılın ikinci yarısına iddialı bir giriş yaptı.

Mayıs ayında 70.863 adetlik satışa sahip olan toplam pazarda 1810 adetlik satış gerçekleştiren Nissan bu satışın büyük bölümünü binek araç segmentinde sağladı. 1616 adet binek araç satışı yapan Nissan bu segmentte yüzde 3,2’lik pazar payı elde etti ve yine ilk 10’daki yerini bırakmadı. Sonuçları değerlendiren Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Nissan’ın Mayıs ayı rakamları arasında dikkat çeken sonuçlardan birinin de Qashqai satışları olduğunu belirtti. Sancaktaroğlu, “Crossover segmentini yaratan ve bir fenomen haline gelen modelimiz Mayıs ayında 913 adetle bu yılın en yüksek satışını gerçekleştirdi. İlk beş aylık aylık Qashqai satış rakamları içerisinde Mayıs ayında en yüksek satış rakamına ulaşan modelimizin bu başarısı, yollardaki liderlik hedefinde ilerlediğinin bir göstergesi oldu” dedi. İlkim Sancaktaroğlu ayrıca yılbaşından bu yana yüzde 20 daralma gösteren pazarda, satış adetlerini aynı tutma başarısını göstererek başarı grafiklerini sürdürülebilir bir şekilde yükselttiklerini ve ilk 5 aylık dönemde 6712 adetlik satış gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Satış başarılarına paralel olarak pazara yenilikler sunmaya devam Nissan, Haziran ayında tasarımın farkını beyaz çizgileri ortaya koyan sınırlı sayıdaki Juke Shiro’yu bu ay satışa sunuyor. Nissan ayrıca yine Haziran ayında Qashqai’nin rakipsiz duruşunu özel donanım paketleri ile taçlandırıyor. Nissan, Qashqai için son teknolojiyle üretilen, aracın kolaylıkla park edilebilmesi için 360 derece kuşbakışı görüşü sağlayan çevre görüş sistemini de Haziran ayında araç sahiplerine sunmaya başladı.

Tasarımda Beyazın Farkı: Nissan Juke Shiro
Nissan’ın “Şehrin Haylazı” konsepti ile sunduğu Juke, Shiro versiyonu ile daha çekici bir görünüme büründü. Sınırlı sayıda üretilen ve Haziran ayında Türkiye’de satışa sunulan Juke Shiro; beyaz iç konsolu, beyaz dikişli deri koltukları, direksiyon simidi ve vites topuzu ile sıradışı tasarımın somut bir göstergesi olarak yollara çıkıyor. Gümüş renk mat ayna ve kapı kollarına sahip olan Juke Shiro parlak siyah B sütunu ve sadece bu modele özgü Juke Shiro tip özel jant tasarımıyla farklı olmak isteyenler için ideal bir seçenek olma özelliği taşıyor.

Juke Shiro tasarımının yanı sıra ısıtmalı ön koltukları, otomatik kliması, otomatik yanan farları, yağmur sensörlü ön silecekleri, akıllı anahtarı ve start stop butonu ile konforlu yolculukların garantisini veriyor.

 

Kuşbakışı görüşü ile park etme kolaylığı
Sınıfının yaratıcısı Nissan Qashqai kullanıcıları için sunulan 360 derece ‘Çevre Görüş Sistemi’ crossover segmentinin üst sınıf donanım özellikleri arasındaki yerini aldı. Park etmeyi çok kolay bir hale getiren ‘Çevre Görüş Sistemi’, 360 derece kamera özelliği ile Nissan Connect ekranından aracın kuşbakışı 4 yönlü görüntüsünü veriyor. Göz ile görülemeyecek engellere takılmadan park etmeyi kolaylaştıran bu üstün teknoloji ile Nissan, Qashqai  modelini tercih edenlere benzersiz bir özelliğe sahip olma avantajını sunuyor.

Fenomen Qashqai şimdi daha da iddialı
Crossover segmentinin öncü modeli Nissan Qashqai ‘Çevre Görüş Sistemi’nin yanı sıra yeni Sky Pack, Sport Pack ve Black Edition donanım versiyonlarıyla Qashqai sahiplerini özel hissettirecek yeni seçenekler sunuyor. Yeni sunulan Qashqai Sport Pack versiyonunda; 17 inç alüminyum jantlar, karartılmış arka camlar, tavan rayı alüminyum pedal seti sunulurken, Sky Pack’te Sport Pack versiyonuna ek olarak  panoramik cam tavan özelliği bulunuyor. Black Edition versiyonunda ise Nissan Connect Multimedya sistemi, geri görüş kamerası, 18 inç alüminyum jantlar, tavan rayı, alüminyum pedal seti ve karartılmış arka camlar sunuluyor. Qashqai’nin Mayıs ayında yakaladığı başarının yeni donanım paketleri ve çevre görüş sistemi ile daha yükselmesi hedefleniyor.

Yüzde 0 faiz imkanları ve Navara’daki bagaj havuzu hediyesi de Haziran’da Nissan’da
Nissan Haziran ayı fırsatları arasında Navara satın alanlara Nissan’dan bagaj havuzu hediyesi de bulunuyor. Yaz aylarında artan ticari kullanım ihtiyaçlarına çözüm olan bagaj havuzu heybetli görünümü ve güçlü dizel motoruyla dikkat çeken Navara’nın kullanımını daha da kolaylaştırıyor. Öte yandan Nissan’ın jenerik modelleri olan Micra, Note, Juke ve Qashqai’de yüzde sıfırdan başlayan kredi seçenekleri sunan yaz kampanyası ile birlikte modellerin fiyatları da dikkat çekiyor.

Kampanya kapsamındaki modellerden Nissan Micra 30.764 TL, Nissan Note 35.520 TL, Nissan Juke 43.362 TL, Nissan Qashqai 51.341 TL, otomatik vites Qashqai  55.341 TL, Nissan Qashqai+2 ise 65.269 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.