Skoda’dan logo lansmanı!

 Skoda’dan logo lansmanı!

Büyük kurumsal değişime hazırlanan Skoda startı Cenevre Motor Show’da verdi. 100 yılı aşan marka kimliğini ve karakteristik çizgisini her dönemde geliştirdiği otomobillere başarıyla yansıtan Skoda, üstün teknolojisi ve estetik anlayışının en son ürünü otomobiller ile Cenevre Motor Show’da yer alırken yeni estetik logosuyla büyük değişime başladığının işaretini verdi.
Cenevre Motor Show’da 2010 yılında gelen başarılarını taçlandıran Skoda, yeni kurumsal kimliğinin de tanıtımını gerçekleştirdi. Geçen 20 yıldaki dinamik büyümenin ve 2010 yılında gelen tarihi satış başarısının ardından hedef büyüten Skoda, 2018 yılına kadar satışlarını ikiye katlama arzusunu geliştirdiği yeni teknoloji ürünleriyle gösterdi. Cenevre Motor Show’da mevcut modellerinin en yeni ve gelişmiş versiyonlarıyla katılan Skoda, Yeti, Yeti Greenline, Octavia Green Tec, Octavia RS, Octavia Scout, Superb, Superb Combi Greenline, Fabia, Fabia Green Tec, Fabia RS, Fabia Combi RS ve Roomster Green Tec modellerini de sergiledi.
Otomotivde yüzyılı aşan deneyime sahip Skoda modern ve genç imajının başlangıç seremonisi Cenevre Motor Show’da gerçekleştirdi. Tüm iletişimde kullanılmak üzere değişen kurumsal kimlik, 2012 yılından itibaren Skoda markalı araçlar ile birlikte kullanılmaya başlanacak. Skoda showroomlarının da iç ve dış mimarisinin yeni imaja uygun olarak dönüştürülmesi çalışmalarına da aşamalı olarak devam edilecek.

Yeni Dizayn “Yelkenlere dolan taze rüzgar”
Skoda’nın yeni kanatlı ok logosu keskin parlak renkli bir tasarıma sahip. Daha önce kanatlı okun etrafında yer alan siyah çember tekrar tasarlanarak daha sade bir krom tasarım haline getirildi ve okun bulunduğu yere ilave edildi. Daha maceracı bir görünüm alan logoda “Skoda Auto” ibaresi artık yer almayacak. Bunun yerine Skoda açıkça görülebilecek şekilde logonun tam üstünde yer alacak. Karakteristik “Skoda” yazısı ise şirketin yeni değerlerini temsil ediyor. Ferahlık ve hassasiyet kavramlarından yola çıkarak geliştirilen görsel yenilenme Skoda’yı marka değeri olarak ileri taşıyacak.

Skoda’dan Geleceğe Bir Bakış: Vision D
Skoda Cenevre Motor Show’da yeni konsept otomobili Vision D’yi de beğenilere sundu. Modern biçimsel öğeler ve en son teknoloji ile donatılan konsept araçta detaylara verilen önem açıkça ortaya kondu. Konsept Skoda’da iç mekan, dinamik tavan hattıyla birleşerek otomobile yüksek bir görüş alanı sağlıyor. Rahat bir şekilde entegre edilmiş bagaj kapısı aracın bütün sofistike pratikliğine olanak tanıyor. Parlak bitimli ızgarası markanın estetik tasarımını sembolize ediyor ve ince çıtaları arp tellerini anımsatıyor . Yeni düzenlenmiş ve açık bir şekilde yapılandırılmış logo bütün hatların başlangıç noktasında olduğu gibi otomobilin ortasında yer alıyor.

Showroomlar değişiyor!..
Yakın gelecekte Skoda showroomları da yeni imajın paralelinde değişime uğrayacak. İç ve dış görünümünde radikal değişiklilere gidilerek Skoda Showroomları görsel açıdan geliştirilecek. Gece ve gündüz dikkat çekecek şekilde tasarlanan yeni showroomlarda iç dizaynda marka değerlerini yansıtacak şekilde değiştirilecek.