smart’lar İtalya’da buluştu!

 smart’lar İtalya’da buluştu!

Malum, küçük otomobillerin cenneti İtalya, lider üreticisi Fiat’tır. Ne var ki rekabet de böyle bir şey işte, milliyetçilik, vatanseverlik tanımıyor! Minik otomobillere Alman yaklaşımını yansıtan smart, geride kalan 14 yılda çok büyük başarılar kazanmakla kalmadı, İtalya’da Fiat’a bile meydan okuyabilecek konuma geldi. Öyle ki, smart fanatikleri artık İtalya’da kutlama yapabilecek kadar kalabalıklar.
22 ülkeden 1500 civarında smart kullanıcısını buluşturan organizasyon İtalya’nın deniz kıyısındaki kentlerinden Riccione’de yapıldı. On yıldır Avusturya’da yapılan organizasyon bu kez ilk kez İtalya’ya taşındı. Dört gün süren organizasyonda birbirlerinin araçlarını görüp inceleyen smart meraklıları, tutkularını paylaştı. Ferrari Müzesi’nin gezilmesinden Riccione’de plaj voleybolu turnuvasına, Avrupa’nın en büyük su parkı Aquafan ziyaretinden ünlü Misano pistinde turlamaya hayli renkli geçen organizasyon, sanki İtalyan ‘miniklere’ meydan okuma gibiydi! Organizasyon gelecek yıl Belçika’da yapılacak.

1 Yorum

  • Smart, MINI, Beetle gibi küçüklerin buluşmaları büyük ve müthiş keyifli oluyor. Bu tür uluslararası buluşmalarda yer almak muhakkak tadılması gereken bir duygu. Meraklılarına tecrübeyle sabit önerimdir. 😉

Bu yazı yorumlara kapalıdır.