Tamamen yenilenen Mazda3’ün dünya prömiyeri yapıldı

 Tamamen yenilenen Mazda3’ün dünya prömiyeri yapıldı


Tamamen yenilenen Mazda3, dünya prömiyerini 2018 Los Angeles Auto Show’da yaptı. Baştan aşağı yeniden tasarlanan model, 2019’un başlarında Kuzey Amerika’dan başlayarak küresel piyasalarda görücüye çıkacak. Mazda’nın Temsilci Direktörü, Başkan ve CEO’su Akira Marumoto, “Bugün açıkladığımız yeni Mazda3, Mazda için yeni bir dönem başlatıyor” dedi. Ayrıca “Yeni nesil Mazda otomobilleri araç sahipliği deneyiminin değerini artıracak. Bu ürünler sayesinde Mazda’nın marka değerini daha da yükselteceğiz ve tüm dünyadaki müşterilerle daha güçlü bağlar kurma hedefimize doğru ilerleyeceğiz” diye ekledi.


Yepyeni Mazda3, Japon estetiğinin özünü yansıtan Kodo tasarım dilini somutlaştırdı. Genel tasarım basit, tek bir form sunarken, ince dalgalanmalar, hareketli ışık ve gövde yüzeyinin üzerinde kaymasını sağlayan yansımaları sayesinde tasarımı hayata geçirdi. Sonuç, önceki Kodo modellerinde görülenlerden daha zengin ve daha güçlü bir canlılık ifadesi. Mazda3 adını paylaşmalarına rağmen, hatchback ve sedan modelleri farklı kişiliklere sahip. Hatchback gövde formu dinamik, sedanınınki ise zarif olarak dikkat çekiyor. Temel performans nitelikleri de yeni bir seviyeye ulaştı. Yeni nesil Skyactiv-Araç Mimarisi sürücünün doğal denge hissinden en iyi şekilde faydalanmasını mümkün kılıyor, yeni Skyactiv motorlar ise araç hızının her durumda hassas bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Yepyeni Mazda3’ün gelişi, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sürüş keyfinde yeni bir boyutun kapılarını aralayan yepyeni bir Mazda araçları neslinin başlangıcını işaret ediyor.


Yeni Mazda3, insanların doğal denge anlayışından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak üzere tasarlanan Mazda’nın yeni SKYACTIV-Araç Mimarisini benimser. Güç aktarım mekanizması dizisi, her bir sürüş durumunda sorunsuz ve hassas bir gaz kumanda donanımı sağlayan en yeni SKYACTIV-X, SKYACTIV-G ve SKYACTIV-D motorlarından oluşuyor.

İlk defa tanıtıldığı 2003’ten bu yana 6 milyonun üzerinde satış yapan Mazda3, şirketin büyümesini hem marka hem de iş perspektifinden yönlendiren küresel bir stratejik model. Mazda’nın bu süreçte dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine şöhretli bir sürüş keyfi imkânı verdi ve önemli tesislerde üretimin temelini oluşturdu.

Mazda, otomobilin insan etrafında tasarlanması konusundaki temel felsefesine dayanarak otomobilin temel sürüş, hızlanma, dönme ve frenleme özelliklerini tamamen doğal hissettirecek şekilde çarpıcı şekilde geliştirdi.