Tarraco yola çıkmaya hazır

 Tarraco yola çıkmaya hazır


SEAT’ın yeni modeli Tarraco, Ateca ve Arona ile birlikte markanın üçüncü SUV’u olarak aileye giriş yaptı. Teknolojisi ve pratikliği ile öne çıkan Tarraco, 5 ve 7 koltuklu seçenekleriyle müşterilerine daha fazla esneklik sunuyor. Markanın aynı zamanda gelecek yıllarda izleyeceği tasarım ruhunu da yansıtan bu ilk model, dünyada 2019 yılının başlangıcında piyasaya sunulacak. SEAT’ın yeni SUV’u Tarraco, adını tarihi ve kültürel bir merkez olan Akdeniz şehri Tarragona’dan alıyor. Tarraco ismi sosyal medyada #SEATseekingName yarışmasının final aşamasına katılan 140 binden fazla kişinin oyuyla seçildi.

reklam

SEAT’ın Martorell tesislerinde tasarlanıp geliştirilen ve Wolfsburg’da üretilen yeni araç, firmanın SUV ürün atağında son aşamayı temsil ediyor ve yeni SEAT modellerinin gelecek tasarım dili hakkında bir ipucu veriyor. Markayı yeni bir müşteri segmentine de dahil edecek olan Tarraco’nun marka imajının güçlenmesinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor. Yeni SEAT Tarraco, Ateca ve Arona’nın en büyük kardeşi olarak SEAT’ın SUV ailesinde yerini alıyor ve son teknoloji, dinamizm, işlevsellik ile şık ve ilerici tasarımı birleştiriyor. Tarraco, büyük boyutlarının avantajlarını, modern yaşamın her yönüne hitap eden bir araç oluşturmak için kullanıyor.

reklam
Yeni 208 Advertisement


Tasarım ve fonksiyonellik, sportiflik ve konfor, teknoloji ve kalite gibi SEAT yelpazesindeki her aracın kilit özelliklerini harmanlayan Yeni SEAT Tarraco, 5 veya 7 koltuklu daha gelişmiş bir sürüş konforuna ve yüksek sürüş pozisyonuna sahip olmak isteyen sürücüler için tasarlandı. Yeni model, Style ve Xcellence olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sunulacak.

Yeni Tarraco’nun dünya genelinde 2019 yılının başında piyasaya sunulduğu andan itibaren SEAT için kilit bir rol oynaması ve markayı daha da güçlendirmesi bekleniyor.Ocak ve Ağustos ayları arasında, dünya genelinde 383.900 araç teslim ederek geçen yılın aynı dönemine göre % 21.9 artış gösteren SEAT, yeni SUV’u Tarraco ile firmanın bir süredir yükselen satışlarının daha da artması hedefleniyor.

SEAT başkanı Luca de Meo, markanın son zamanların en büyük ürün atağında olduğunu, ilk büyük SUV modelimiz olan yeni SEAT Tarraco’nun firmanın geleceğinin bir parçasını oluşturduğunu ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirtiyor.


Tarraco’nun tüm motor seçeneklerinde turboşarj ve start-stop teknolojileri mevcut. Aracın benzinli ve dizel olmak üzere 150 HP ile 190 HP güç üreten motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motor seçenekleri; 150 HP güç üreten altı vitesli manuel şanzımanlı 1.5 litrelik TSI motor ve 190 HP güç üreten yedi vitesli DSG otomatik şanzımanlı 2.0 litrelik TDI motordan oluşuyor. Dizel seçenekleri ise 2.0 litre hacme sahip 150 HP ve 190 HP motorlardan oluşuyor ve tüm 2.0 litre motor seçenekleri 4Drive sistemi ile sunuluyor. Yeni SEAT Tarraco’nun Türkiye’de ilk etapta, 1.5 litrelik TSI motor ve DSG otomatik şanzımanlı versiyonu ile sunulması planlanıyor.

Dünya genelinde, satışlarına 2019 başı itibariyle başlanacak olan yeni SEAT Tarraco’nun Türkiye’de 2020 yılının ilk çeyreğinde SEAT Yetkili Satıcılarında yerini alması planlanıyor.