Tofaş markaları yeniden yapılanıyor

 Tofaş markaları yeniden yapılanıyor

 

Fiat ile Chrysler’in global entegrasyon sürecine paralel olarak Türk otomotiv sanayinin öncü kuruluşu Tofaş’ın bünyesine Jeep markası da ekleniyor. Türkiye’de şimdiye kadar temsil ettiği 5 markayla başarılı bir performans sergileyen Tofaş, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarının yönetimini ‘Premium Markalar’ çatısı altında yeniden yapılandırıyor.

Bu süreç doğrultusunda, Premium Markalar’ın yeniden yapılanmasının yönetimini 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Uğur İrfanoğlu üstlenecek; eş zamanlı olarak Chrysler Jeep Tic.A.Ş.’nin yasal faaliyet süresi tamamlanana kadar Genel Müdürlük görevini sürdürecektir.

Alfa Romeo ve Lancia Marka Direktörlüğü’nü yürüten Arzu Çolakoğlu, Tofaş Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini üstlenecektir. Başta Tofaş olmak üzere otomotiv sektöründe çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yapan Arzu Çolakoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle yeni görevine başlayacaktır.

Uğur İrfanoğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Uğur İrfanoğlu, otomotiv sektöründeki kariyerine 1988 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Otomobil Satış Yöneticisi olarak başladı. Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de 12 yıl yönetici olarak görev yapan İrfanoğlu, 2000 yılında ise Chrysler Jeep Tic. A.Ş. Satış Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2004 yılından itibaren de Chrysler Jeep Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten İrfanoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Tofaş’ta Premium Markalar’ın yönetimini de üstlenecek. Çok iyi derecede İngilizce bilen 1966 yılı doğumlu İrfanoğlu, evli ve iki çocuk sahibi.

Arzu Çolakoğlu
İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü mezunu olan Arzu Çolakoğlu, profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Doğuş Otomotiv’de başladı. Doğuş Otomotiv Planlama ve Lojistik Müdürlüğü, DoğuşOtomotiv Ticari Araçlar Pazarlama Müdürlüğü ve Doğuş Oto Planlama Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Çolakoğlu, 2005 yılında ise Tofaş’ta Alfa Romeo Pazarlama Müdürü olarak atandı. Tofaş’ta 2008 yılından itibaren Alfa Romeo ve Lancia Marka Direktörlüğü’nü yürüten Çolakoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle de Tofaş Kurumsal İletişim Direktörü olarak yeni görevine başlayacak. Çok iyi derecede İngilizce bilen Çolakoğlu, evli ve bir çocuk sahibi.