Toyota’dan yepyeni bir “garanti” uygulaması

 Toyota’dan yepyeni bir “garanti” uygulaması
Reklam

Toyota, Türkiye’de bir ilk olarak kullanıcıları yararına yepyeni bir “garanti” uygulamasını devreye aldı. “Garanti ON” adı verilen benzersiz yeni uygulamadan 10 yaşın altındaki tüm Toyota kullanıcıları yararlanabilecek. Mevcut garanti sistemini 10 yıla kadar uzatabilecek bu yeni uygulamayla, kullanıcılar otomobillerinin kaçıncı sahibi olursa olsunlar ve daha önce periyodik bakımları için yetkili Toyota servislerine gelmemiş olsalar dahi sisteme dahil olacaklar.

reklam
Skoda Superb

Yeni sistemde, 10 yaş altındaki tüm Toyota sahipleri, periyodik bakımları için araçlarını yetkili servislere götürerek, koşulları sağlayan araçları için hiç bir ücret ödemeden “1 yıllık garanti” hakkını elde edecekler. Bu uygulamayla 1 yıl/15 bin kilometre veya 1 yıl/10 bin kilometre daha “garanti” hakkı kazanacak olan kullanıcılar, her periyodik bakım ile araçlarını 10 yıl / 160.000 km’ye kadar ücret ödemeden “Toyota Garanti ON” uygulamasıyla garanti altına almış olacaklar.

reklam

“Toyota’ların ikinci el değeri de artacak”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, marka olarak dünyada ve Türkiye’de birçok ilki hayata geçirdiklerini belirterek “Satış sonrasına yönelik bu yeni uygulama, Toyota’nın müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmasının önemli bir göstergesi. Bu sistemi devreye alırken uygulamanın bütün avantajlarının yanında kullanıcılarımız; trafikte tam güvenliğin sağlanması için bakımlarını yaptırırken, garanti süresi her bakımdan sonra 1 yıl daha otomatik olarak uzayacak. Böylelikle “Garanti ON” uygulamasıyla Toyota kullanıcıları mevcut garanti sistemini 10 yıla kadar uzatabilecekler. Bir diğer konu ise bu uygulama kapsamına giren araçların ikinci el değerinin artacak olması. Çünkü kullanıcılarımız otomobillerini sattıklarında garantili satacakları için bu durum kendilerine ikinci el değerinin artışı olarak yansıyacak. Yeni alıcı da böylelikle garantili araç satın alma avantajını elde edecek” dedi.

Marka olarak yeni bir dönemin öncülüğünü yaptıklarını da belirten Bozkurt şunları söyledi;

“Bu sistemle Toyota kullanıcılarının her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Bu yenilik artık bizim servis geleneğimiz olacaktır. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak bu uygulamadan yararlanmaları için otomobillerinin kaçıncı sahipleri olurlarsa olsunlar kendilerini servislerimize davet ediyoruz. Orijinal yedek parçalar, çok iyi yetişmiş teknisyen kadromuzla sektörde yeni bir döneme giriyoruz. Türkiye’de ilk olan bu uygulama her yönüyle pozitif etki yaratacaktır”

Sistem nasıl işleyecek?

Müşterilerine büyük avantaj sağlayan ve satış sonrası hizmetlerde de kalitesini ve öncü kimliğini ortaya koyan Toyota, Garanti ON uygulamasıyla servis hizmetlerinde yeni bir dönemin de başlangıcını yapıyor. Bu uygulama, 10 yaşına kadar olan Toyota’lara yapılan periyodik bakım ile bir sonraki bakıma kadar geçerli olacak garantinin “Toyota kullanıcılarına hediye edilmesini” kapsıyor.

Toyota Garanti ON programı kapsamına; taksi, kiralık, kamu ve sürücü kursu araçları da dahil olmak üzere, daha önce hiç Toyota Yetkili servislerine gelmemiş ve 10 yaş altındaki araçlar da dahil olabiliyor. Toyota sahiplerinin 1 yıl /10.000 km veya 1 yıl / 15.000 km boyunca “ücretsiz” garanti hakkını Toyota Garanti ON programı ile kazanabilmek için, koşulları sağlayan araçlarını Toyota yetkili servislerine götürerek periyodik bakımlarını yaptırmaları yeterli olacak.