Trafik Hayattır’la Doğuş’a iki ödül

 Trafik Hayattır’la Doğuş’a iki ödül

Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır! kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Doğuş Grubu’na bağlı tüm şirketlerin çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen trafikte ilkyardım yaklaşımı, bilinçlendirme ve güvenli sürüş teknikleri eğitimleri ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği KSS Çözümleri Pazaryeri etkinliğinde jüri tarafından farklı kategorilerde iki ödüle birden layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından kurumsal sosyal sorumluluğu kurum kültürü olarak içselleştiren şirketlerin çözümlerini kamuoyu ile paylaşması için düzenlenen “KSS Çözümleri Pazaryeri” Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti. Türkiye’nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak Kurumsal Sosyal Sorumluluk çözümlerini göstermek amacıyla düzenlenen, Türkiye’nin önde gelen 21 şirketinin özel olarak davet edildiği organizasyonda, Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları ve kurumsal sosyal sorumluluk Uzmanlarından oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından etkinliğe davet edilen tüm şirketlerin KSS uygulamaları incelendi. Türkiye’de sektöründe kurumsal sosyal sorumluluk raporu hazırlayan ilk kurum olan Doğuş Otomotiv, KSS Çözümleri Pazaryeri’nde düzenlenen ödül töreninde, Trafik Hayattır! eğitim çalışmalarıyla, “Kurum İçi Sosyal Sorumluluk Uygulaması Ödülü” ve Kurumsal Sosyal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirket seçilerek “Jüri Özel Ödülü” ile toplam 2 ödüle birden layık görüldü.
Trafik Hayattır! kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Doğuş Grubu şirketlerinde çalışan yaklaşık 1000 kişi trafik güvenliği eğitimi aldı. “Trafikte İlkyardım Yaklaşımı Bilinçlendirme Eğitimi” ile trafik kazaları sonrasındaki ilkyardım teknikleri hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatıldı. Teorik bilgilerin yanında “Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi” ile de pratik sürüş aktiviteleri gerçekleştirilerek verilen bilgiler pekiştirildi.
Üçüncü kez düzenlenen bu yıl “İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlığı ile gerçekleştirilen “KSS Çözümleri Pazaryeri” etkinliğinde Doğuş Otomotiv’e, ödülleri Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) Genel Müdürü Stefan Crets tarafından verildi.