Trendy Panda yeniden Türkiye’de

Fiat’ın ilk olarak 1980 yılında üretmeye başladığı ve ekonomik mini şehir otomobilleri alanında yepyeni bir sayfa açarak 30. yaşını deviren Fiat Panda efsanesi, Türkiye’de yeniden yollara çıkıyor. Fiyat pozisyonlandırması ve hedef tüketici analizi yeniden yapılarak 19.950 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla boy gösterecek Fiat Panda, sadece 1.2 litre 69 HP’lik benzinli motorla ithal edilecek. Active ve Dynamic adı verilen iki ayrı zengin donanım seviyesiyle satışa sunulan Fiat Panda, sınıfında yer alan tüm rakipleri karşısında daha cazip fiyat ve güçlü ekipman seviyesi özellikleriyle en iddialı modeli olarak dikkat çekecek. Mart ayından itibaren ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanacak olan Fiat Panda’ya ise 3 günde 100’den fazla sipariş alındı.
2009 yılında tüm dünyada 300 bin adetten fazla satılan ve 2010 yılında da yüksek satış değerlerine imza atan Fiat Panda, 2004’te de “Yılın Otomobili” seçilmişti. Fiat Panda, İtalya, Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Japonya, Meksika ve Güney Afrika gibi ülkelerde elde ettiği satış başarısıyla global anlamda başarısını halen kanıtlıyor.
İlk olarak 1980 yılında üretimine başlanan ve Fiat’ın mini sınıfta kendi başına bir marka haline gelen efsane modeli Fiat Panda, Türkiye’de cazip bir fiyat ve zengin donanım aksiyonuyla yeniden yollara çıkıyor. Başlangıç donanım seçeneği olan Active paketinde; ABS, sürücü ve yolcu havayastıkları, klima, radyo-CD çalar, gövde rengi tamponlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilit gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor. Daha zengin Dynamic donanım versiyonunda ise direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi, elektrikli dış dikiz aynaları, ön sis farları, gövde rengi dış dikiz aynaları ve kapı kolları ile 14 inç alaşımlı jantlar standart olarak satın alınabiliyor. Dynamic donanım seviyesinde ise Skydome katlanır cam tavan ve Güvenlik Paketi (ESP, ASR, MSR ve Hillholder) opsiyon olarak Fiat Panda’nın yeni müşterilerine sunuluyor.