Twizy, Cargo ile yük taşıyacak

 Twizy, Cargo ile yük taşıyacak

Renault Twizy Cargo www.e-motoring.com
Twizy ailesi, yük taşımak için tasarlanan yepyeni bir versiyon olan Twizy Cargo ile genişliyor. Geniş bagaj ve bagaj kapısı arka kısmın dikkat çekici unsurları arasında. Twizy Cargo, elektrik motorlu hafif ticari araçlara akıllı ve eğlenceli bir bakış açısı getiriyor. Avrupa’nın en çok satan elektrik motorlu aracı olan Twizy her zamanki gibi yine bütün bakışları üzerinde topluyor. Aracın sahip olduğu özellikler hafif ticari araç kullanıcıları tarafından çok benimsendi; Twizy müşterilerinin %60’ı şirketler. Kullanımı çok rahat ve kolay olan Twizy, sıfır bakım maliyetiyle ticari araç kullanıcıları için en ideal ortak.

Renault Twizy Cargo www.e-motoring.com
Bambaşka bir Twizy
Boyutları 2338 x 1237 x 1454 mm olan Twizy Cargo, Renault Tech tarafından Renault Sport Technologies ile ortaklaşa çalışma sonucu ortaya çıkan pratik bir araç. Araç, 90° açılabilen arka kapısı ile erişilen 75 taşıma kapasiteli 180 lt. (75 kg) kapasiteli su geçirmez bagaj gibi müthiş bir avantaj sunuyor. Twizy’nin Cargo versiyonu, arka yolcu koltuğunu kaldırarak elde edildi. Bu versiyonda da ön koltuk hareket edebiliyor ve ön kapıda, kontak anahtarı ile çalışan bir kilitleme sistemi mevcut. Benzersiz şehir otomobili olan Twizy, hafif ticari modele dönüşen versiyonu Twizy Cargo ile kurye, kargo firmalarını hedefliyor. Twizy Cargo da kişiselleştirilme özelliğine sahip.

Yüzde 100 elektrik motoruyla hareket eden aracın düşük versiyonda 5 HP, üst veryiyonda ise 17 HP. Hafif dört tekerlekli, hızı 45 km/s ile sınırlı ve ağır dört tekerlekli, hızı 80 km/s ile sınırlı olmak üzere iki versiyonu olan araç, Eko sürüşte yaklaşık 80 km ve aşırı kullanım koşullarında 50 km menzil vaat ediyor. Aracın boş ağırlığı ise 446 kg. (üst versiyon: 474 kg) Bu minik araç, güvenlik açısından da alışılagelmiş bir otomobilin tüm özelliklerini taşıyor: koruyucu bir kabin, 4 noktalı emniyet kemeri ve hava yastığı.

Renault Twizy Cargo www.e-motoring.com
Marifetli bagaj
Twizy Cargo, Renault tarafından dönüştürülen bir araç olduğu için müşteriler KDV’yi satın alma fiyatından düşebilir ve pilini kiralayabilir (aylık 50’dan € başlayan fiyatlarla. Bu, şirketler için çok avantajlı bir fırsat. Müşteriler aynı zamanda diğer Twizy versiyonları ile aynı garanti şartlarından yararlanabiliyor (otomobil için iki yıl sınırsız kilometre; güç aktarma organları için üç yıl). Akıllı Twizy Cargo her yere park edebilme özelliğinin yanı sıra temiz, kolay ve ekonomik teslimatlar için gereken her özelliğe sahip.

Arka koltukların yerine gelen 180 lt/75 kg kapasiteli bir bagaj. Kilitli kapı kullanarak arkadan yükleme imkanıda sunan Twizy Cargo 45 versiyonu 8080€ (KDV dahil), Twizy Cargo ise 8780€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Renault Twizy Cargo www.e-motoring.com