Ve Megane Sedan yola indi

 Ve Megane Sedan yola indi

Yeni Megane Sedan www.e-motoring.com

Renault, C-segmentindeki yeni model atağının son üyesi Yeni Megane Sedan Türkiye’de yola indi. Bursa’da üretildiği Oyak-Renault Fabrikası’ndan test plakasıyla yola çıkan ön üretim otomobillerden biri İstanbul’a ulaştı. Ekim ayında Türkiye’de satışa çıktıktan sonra 20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Megane Sedan, CMF C/D platformuna sahip Yeni Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentten alınan bazı özelliklere de sahip. Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerini taşıyor. İlk iki jenerasyonuyla  Türkiye’de efsaneleşen, sonra araya Fluence’ı alan Megane Sedan, yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor. Yeni Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Yeni model Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.

RENAULT MEGANE IV SEDAN (LFF) - PHASE 1

Hatchback versiyon ile ortak kokpitin kullanıldığı Yeni Megane Sedan, 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

Megane Sedan’da Renault raflarından bildiğimiz motor ve şanzımanlar kullanılıyor. Satılacağı ülkeye bağlı olarak değişebilecek motor seçenekleri şöyle:

  • 5 ileri manuel vites kutusu veya sürekli değişken (CVT) vites kutusuna sahip 1.6 lt 115 bg
  • 7 ileriEDC otomatik vites kutusu veya 6 ileri manuel vites kutusu seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 bg
  • 6 ileri vites kutusu ile dCi 1.5 90bg
  • 6 ileri vites kutusu veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg
  • 6-ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg