Ve podyum ticari araçların: COMVEX İstanbul

 Ve podyum ticari araçların: COMVEX İstanbul

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen COMVEX İstanbul kapılarını açtı. İki yılda bir düzenlenen fuara bu yıl 21 ülkeden 372 firma ve temsilcilik katılıyor. COMVEX Fuarı’nda ticari araçların en son modelleri ile yan sanayi kuruluşlarının ürün ve hizmetleri sergileniyor. Fuarda Ford yeni Ranger ve Cargo’yu, Fiat, Fiorino’nun yeni donanım versiyonu Trekking ile Ducato’yu, Mercedes-Benz yeni Sprinter’i, Anadolu Isuzu ise yeni şehir içi otobüsünü ilk kez fuarda sergiliyor. Yine Mercedes-Benz’in Unimog’un 60. yaşına özel olarak doğal yaşamdan esinlenilerek tasarladığı açıklanan Unimog Concept, fuarın en çok ilgi çeken araçlarından biri durumunda.

Trekking satışa çıktı
Fiat Fiorino Trekking, fuarla birlikte ilk kez görücüye çıkıp satışa sunuldu. Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Yeni Trekking’in Fiorino’nun en üst versiyonu olduğunu belirterek, ‘Yeni Fiat Fiorino Trekking’in her türlü zorlu yol ve hava şartlarında güvenli sürüş imkanı sağlıyor. İki farklı dizel motoru (75-95 HP) sahip aracımızın fiyatları 35.750 liradan başlıyor’ açıklamasını yaptı. Ayrıca markanın COMVEX İstanbul Fuarı’na özel olarak düzenlenen kampanya kapsamında, Fiat standına gelen müşterilere, bilgileri alınarak 1000 TL değerinde kişiye özel şifreli indirim çeki verilecek. Kaydı alınan ve elinde çeki bulunan müşteri Fiat bayisine giderek 1000 TL’lik indirimden yararlanabilecek. Yalnızca perakende alımlarda geçerli olan kampanyaya göre müşterilere verilecek olan indirim çekleri 31 Aralık 2011 tarihine kadar geçerli olacak.

 

Yeni Ranger SUV’ları kıskandıracak
Ford’un tamamen yenilediği pikap modeli Ranger, COMVEX İstanbul’da tanıtılırken albenisiyle heyecan yarattı. Ford Ranger, geleneksel zorlu şartlara uyum özelliğini daha fazla yük kapasitesi, daha yüksek performans ve yakıt ekonomisi, daha fazla konfor ve güvenlik, akıllı teknolojiler ve yeni kaslı görünümüyle birleştiriyor. EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak sınıfında bugüne kadarki en yüksek değere imza atan Ranger’ın Wildtrak modelinde yeni yan perde havayastıkları ve göğüs koruması için de ön koltuk yan havayastıkları standart olarak yer alıyor. Ayrıca ses kontrollü Bluetooth ve arka görüş kamera sistemi gibi opsiyonel özelliklere ve akıllı teknolojilere de sahip olan yeni Ranger, macera sevenler için vazgeçilmez bir alternatif olacak. Zorlu şartlara uygun olarak tasarlanmış olan Yeni Ranger 800 mm sudan geçme yeteneği ile de sınıfında lider oluyor. standındaki bir başka dikkat çekici araç da New York taksisi olarak tasarlanan Transit Connect oldu. Ford standında ayrıca Ford’un küresel ürün programında yer alan ve Amerika ve Avrupaya ihracat edilen elektrikli Transit Connect BEV de yer alıyor.

Elektrikli Kangoo’ya ödül geldi
Toplam 12 aracını sergileyen Renault Mais’in Genel Müdürü İbrahim Aybar ise ‘Markamızın yüzde 100 elektrik motorlu hafif ticari aracı Kangoo Z.E, 22 Avrupalı gazeteciden oluşan jüri tarafından “2012 Yılının Uluslararası Ticari Aracı-International Van of the Year 2012/IVOTY” seçildi. Bu haberi burada ilk kez sizlere açıklıyoruz’ dedi.

45 binin üzerinde profesyonelin ziyaret etmesi beklenen fuar, 27 Kasım 2011 Pazar gününe kadar açık olacak.