Volvo’dan yeni bir güvenlik kriteri

 Volvo’dan yeni bir güvenlik kriteri

Volvo XC40 Recharge P8 AWD in Glacier Silver

Reklam

Tüm ürün serisiyle IIHS Top Safety Pick Plus ödülü kazanan tek otomobil üreticisi Volvo Cars, yeni bir endüstri kriteri belirliyor. Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge, Amerikan Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden (IIHS) TOP SAFETY PICK PLUS (TSP+) kazandı. Volvo Cars böylelikle tüm ürün serisi TSP+ olan bir marka haline geldi.

reklam
Skoda Superb

Volvo XC40 Recharge, bu ödülü kazanan ilk tam elektrikli küçük SUV oldu. Volvo Cars geçen ay,TSP+ ödüllerinin 2013 yılında verilmeye başlamasından bu yana otomobil üreticileri arasında bir rekor kırdı.

reklam

IIHS, en yüksek düzeyde güvenlik sağlayan otomobillere TSP+ ödülü veriyor. Volvo Cars, Şubat’ta dokuz, Mart’ta beş, ve Nisan’da bir olmak üzere 2021 içinde toplam 15 TSP+ ödülü aldı.

Volvo Cars’ın güvenlik sistemlerinde standart olarak yer verdiği ileri çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme özelliklerine, gelişmiş yaya ve bisikletli çarpışma önleme sistemleri de eklenince şirket diğerlerinden önemli ölçüde ayşıyor.

Volvo Car USA Başkan ve CEO’su AndersGustafsson, “Gövde stili, motoru ya da trimi ne olursa olsun, Volvo’lar çarpışmalarda yenilikçi bir koruma sunar. IIHS’nin bugün ürettiğimiz her otomobile bir Top Safety Pick Plus ödülü vermesinden gurur duyuyoruz. Otomobil üreten başka hiçbir şirket bu onurla ödüllendirilmedi” dedi.

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge, TSP+ kazanan aşağıdaki modellere katılıyor:

31 Mart 2021 itibarıyla IIHS’den TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülen modeller:

Volvo S90

Volvo S90 Recharge

Volvo V90

Volvo V90 Cross Country

IIHS’den TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülen modeller:

Volvo V60 Cross Country

Şubat ayında TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülen modellere:

Volvo S60

Volvo S60 Recharge

Volvo V60

Volvo V60 Recharge

Volvo XC40

Volvo XC60

Volvo XC60 Recharge

Volvo XC90

Volvo XC90 Recharge

Volvo, yeni otomobillerinde, hız sınırı, yoldan çıkma koruması ve Volvo XC40 Recharge ile birlikte piyasaya sürülen yeni güvenlik sensörleri paketi de dahil olmak üzere yeni özellikler sunuyor.