Wrangler da LEGO oldu

 Wrangler da LEGO oldu

Danimarkalı ünlü oyuncak üreticisi LEGO, yetişkinler için tasarladığı Technic serisinde Land Rover Defender, Lamborghini Sian, Bugatti Veyron ve çeşitli kamyonlarla iş makinelerinin ardından Jeep’in efsanevi Wrangler modeline de yer verdi.  Jeep ve LEGO Group tarafından gerçekleştirilen iş birliğinde; Wrangler Rubicon’un ikonik yedili ızgarası, maskülen tasarım hatları ve efsanevi off-road yeteneklerini yansıtmak amacıyla 665 parçalık bir model oluşturuldu. Gelmiş geçmiş en yetenekli SUV Wrangler Rubicon’un, LEGO Technic setinde katlanabilir arka koltuklar, açılabilen kapılar ve kaput, yedek lastik ve vinç gibi detaylar bulunuyor. Her yaştan Jeep ve LEGO hayranı için heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Lego Wrangler’ın direksiyon ve süspansiyon sistemi ise modelin her zemin üzerinde keyifle test edilebileceğinin sinyalini veriyor.

reklam
Reklam

reklam

LEGO Technic Jeep Wrangler, göz alıcı sarı ve siyah renk kombinasyonuyla da dikkatleri çekiyor.  Jeep’in dünyanın dört bir yanına ulaşmış 80 yıllık marka mirasına vurgu yapan Jeep Küresel Başkanı Christian Meunier, “80 yıllık hikayemizde Jeep sahipleri, hayranları ve takipçileri kelimenin tam manasıyla bizimle birlikte büyüdüler. LEGO Group ile ortaklığımız Jeep sahiplerine ve sevenlerine; markanın ruhundaki eğlence, özgürlük ve macerayı temsil eden küresel bir simge olan Wrangler’a duydukları tutkuyu paylaşmaları için yeni bir fırsat sunuyor” dedi.

Jeep Tasarım Departmanı Başkanı Mark Allen, Wrangler‘ın tasarımının, modelin hayranlarına, araçlarını yeniden yapılandırmalarına olanak tanıdığını belirtti. Allen ayrıca, Wrangler’ın lego versiyonunun Jeep meraklıları ve geleceğin tasarımcılarına ilham vereceğinden emin olduğunu söyledi. LEGO Technic Tasarımcısı Lars Thygesen, ise Wrangler’ın, off-road dünyasında önemli bir ikon olduğuna değindi. Jeep Wrangler’ın Lego formundaki versiyonu; 2021 yılının Ocak ayında LEGO’nun resmi web sitesinde ve mağazalarında satışa sunulacak.