Yardımsever Mini’ler İstanbul’da

 Yardımsever Mini’ler İstanbul’da
Reklam


Allgäu-Doğu-Rallisi’ne katılan klasik Mini’ler Türkiye’ye ulaştı. Güney batı Bavyera’da 28 Nisan 2012 tarihinde başlayan, klasik ve klasiğe yakın otomobillerin katıldığı bu ralliye, ilk defa beş klasik Mini de katılıyor. Miniler diğer 207 araçla birlikte, 5000 kilometreden fazla yol katederek Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye doğru yol alacaklar. Hedefe varan tüm araçlar orada toplum yararına açık artırmayla satılacak.

reklam
Skoda Superb


Minibaijan ekibi, üç klasik Mini ile başlama noktasında yerini aldı. Avusturyalı Classic Cars Sports Club ise, iki adet klasik Mini ile organizasyona katılıyor. Allgäu-Doğu-Rallisi’ne katılan tüm araçların bir ortak noktası var: Araçlar, varış noktasında açık artırmayla satılacak. Elde edilen gelir ise, insani yardım projelerine aktarılacak. Örneğin bu şekilde geçen yıl elde edilen 250.000 Euro kaynak Türk Kızılay’ı tarafından deprem mağdurlarının ve Suriyeli mültecilerin desteklenmesi için kullanılmış. Bunun dışında birçok ekip başka yardım kuruluşlarına bağış toplamak için de, bu organizasyondan yararlanıyor. Ralli organizasyon komitesi de, ralli güzergâhındaki ülkelerde yardım projeleri için çeşitli sponsorlar ile fon yaratma etkinliklerini koordine ediyor.

reklam


Allgäu’den başlayan 5000 kilometreden uzun rallinin güzergâhı Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye ve Gürcistan gibi ülkelerden geçerek Azerbaycan’a ulaşıyor. Bu arada güzergâhın tam olarak nereden geçecek olduğu, her bir ekibin kendi tercihine bırakılıyor. Günde yaklaşık 600 kilometre yol kat edilmesi hedefleniyor. Otobanlarla navigasyon cihazları kullanılmadan, yürürlükteki taşıt trafiği kurallarına mutlaka uyulması gerekiyor. Yolculuk sırasında özel deneyimler ve çeşitli takım görevleri de var. Bunların sonuçları da değerlendirmeye dahil ediliyor.

Ekipler 02–05 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da mola verecek. Mini ekipleri burada Dr. Kay Segler (MINI Ticari Koordinasyon & Marka Yönetimi, Kıdemli Başkan Yardımcısı) ile MINI Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv MINI Marka Yönetimi tarafından ağırlanacak.