Yeni 208

Yasal rüşvet!

 Yasal rüşvet!

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (İDO) Gebze-Eskihisar ile Yalova-Topçular hattında araçlarıyla seyahat eden yolcular, yeni uygulama ile 20 TL fiyat farkı ödeyerek ayrı şeritten beklemeden vapura geçebilecek. İDO’dan yapılan açıklamada, özellikle hafta tatili başlangıcı ve sonu ile bayram ve benzeri uzun süreli tatillerde kilometrelerce kuyrukların uzadığı Eskihisar-Topçular feribot iskelelerinde bundan böyle esktra para ödeyenler sıra beklemeyecek.

‘Öncelikli geçiş sistemi’ olarak tanıtılan bu sistem bugünden itibaren uygulamaya konulurken, gerekçe olarak da ’Özellikle gideceği yere acil ulaşması gereken ve beklemek istemeyenlere öncelikli biniş ve öncelikli iniş avantajı sağlıyor’ denildi. Öncelikli sistem Eskihisar-Topçular arasında yapılan araba vapuru seferlerinde özel gişelerde ve ayrı bir şeritten gerçekleştiriliyor.

2 Comments

  • Sivas Katliamı’nı peşine Rıfat Ilgaz ‘Ölümle yaşamın anlamı kalmadı, her şey yalama oldu’ demişti ya, 19 sene olmuş. aklıma geldi birden.

  • Sinirleri yıpratmaya gerek yok. Mümkün olduğunca bu hattı kullanmamaya özen gösteriyordum. Bundan böyle körfezi dönmeye inatla devam edeceğim. Devlet vatandaşın cebindeki parayı nasıl emeceğini şaşırmış durumda…

Comments are closed.