Yeni 3 Serisi tanıtıldı

 Yeni 3 Serisi tanıtıldı


Borusan Otomotiv, 16 Şubat Perşembe gecesi yeni BMW 3 Serisi’ni Hilton Convention Center’da düzenlediği partiyle tanıttı. ‘Üç Gösterisi’ sloganıyla gerçekleştirilen lansman gecesi, BMW Grup Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer’in konuşmasıyla açıldı. Yeni 3-Serisi tanıtımında dansçılar ve şarkıcı Murat Boz geceye renk kattı. BMW CEO’su Norbert Reithofer tarafından sınıfının en sportif ve en yüksek sürüş zevki veren otomobili olarak tanımlanan yeni BMW 3-Serisi, yepyeni tasarımı ve sürüş dinamiğiyle dikkat çekiyor. Tasarım hatlarındaki atletik oranlarla selefinden daha sportif bir görüntü kazanan yeni 3-Serisi, Sport, Modern ve Luxury olmak üzere 3 farklı donanım paketiyle sunuluyor.

Yeni BMW 3-Serisi’nde, performansı yakıt verimliliğiyle birlikte sunan TwinPowerTurbo motor teknolojisi yer alıyor. Tüm modellerde 6-ileri manuel şanzıman standartken, sınıfında tek olma özelliği taşıyan 8-ileri otomatik şanzıman da opsiyon olarak sunuluyor. Artan boyutları sayesinde daha geniş ve modern bir iç hacme kavuşan yeni 3-Serisi’nin sınıfının ötesindeki konfor standartlarını sportif sürüş deneyimiyle bir arada sunduğu açıklanıyor.

Renkli “head-up display” ekran, çevre görüş kamerası, şerit ikaz sistemi, park yardım asistanı, sürüş modu, internete girebilme ve BMW Apps. gibi özelliklere sahip olan yeni BMW 3-Serisi, ülkemizde ilk etapta 320d turbodizel ve 328i benzinli versiyonlarıyla sunuluyor. BMW fiyat listesinde Yeni BMW 320d’nin fiyatı 49.430 Euro olarak verilirken, 328i’nin başlangıç fiyatı ise 57.608 Euro olarak belirlenmiş.