Yeni 208 Advertisement

Yeni Astra’dan ilk ipuçları

 Yeni Astra’dan ilk ipuçları

Fransız PSA bünyesindeki Alman üretici Opel, yeni nesil Astra’nın tasarımı hakkında önemli ipuçları sunan ilk görsellerini paylaştı. Yeni nesil Astra, Opel tasarım felsefesinin yeniden yorumlandığı güçlü ve saf çizgileriyle dikkatleri üzerine topluyor. Markanın elektrikliye geçiş stratejisini devam ettirecek olan yeni Astra, farklı motor şanzıman çözümleriyle zengin bir çeşitlilik ve müşterilere seçim özgürlüğü sunacak. Almanya’da tasarlanıp geliştirilen yeni Opel Astra’nın üretimine bu yılın sonunda Rüsselsheim’da başlanacak.

Opel’in kompakt sınıfta elektrikliye geçiş yapan ilk modeli olacak yeni Astra, paylaşılan fotoğraflarla markanın tasarım felsefesinin yeniden yorumlandığını ortaya koyuyor. “Yeni nesil Opel Astra’nın güçlü bir izlenim bırakacağına ve yeni müşterileri markaya çekeceğine eminiz” açıklamasında bulunan Opel CEO’su Michael Lohscheller, “Gelecek nesil Astra, kompakt sınıf modelimizin 30 yıllık tarihinde heyecan verici yeni bir sayfa açacak” diyerek yeni model ile ilgili hedeflerini de dile getirdi.

Opel Vizör, yeni teknolojileri Astra’ya da taşıyor

Yeni Opel Astra’da, dış tasarımda ilk kez yeni Mokka’da yer alan Opel Vizör’ün daha da geliştirilen versiyonu bulunuyor. Ön cepheyi komple kaplayan Opel Vizör, ultra ince IntelliLux LED® farlar gibi kompakt sınıf için yenilikçi sayılabilecek teknolojileri kendi bünyesinde bir araya getiriyor. Arka tasarımda ise otomotiv endüstrisinin bagaj kapağının ortasına model ismini yazma trendi kendini gösteriyor.

Yekpare ekranlara sahip yeni nesil Pure Panel

Yeni Astra’da tamamı cam yüzeye sahip olan iki geniş ekranın yekpare görünecek şekilde birbirine entegre edildiği yeni nesil Pure Panel dijital kokpit, dikkat çekiyor. Sürücü odaklı yatay ekran tasarımı ile Pure Panel, yalın ve modern görünüyor. Yeni Astra’da en aza indirilen fiziksel kumandalar, yerlerini zarif tuşlara bırakıyor. İç mekandaki müşteri deneyiminin kalitesi; kullanılan malzeme ve işçilik dışında yeniden tasarlanan direksiyon ve Opel markasının tipik gücü olan olağanüstü ergonomik ön koltuklarla daha da vurgulanıyor.

Yeni Astra’da Opel’in elektrikli hamlesi sürüyor

Opel merkezinin olduğu Rüsselsheim’da tasarlanıp geliştirilen yeni Astra, dinamik tasarımlı beş kapılı hatchback ve çok yönlü Sports Tourer versiyonu olmak üzere iki gövde tipiyle üretilecek. Opel’in devam eden ürün stratejisini sürdürecek olan yeni model, markanın tüm ürün gamıyla elektrikliye geçiş hamlesine ivme kazandıracak.