Yeni Expert Türkiye’de

 Yeni Expert Türkiye’de

PEUGEOT_EXPERT

reklam
Reklam

Yeni Peugeot Expert satışa sunuluyor. Hafif ticari araç pazarına tamamen yeni bir soluk getirme iddiasıyla geliştirilen Yeni Peugeot Expert aynı zamanda Peugeot’nun hafif ticari araç pazarındaki payını da artıracak. Markanın yeni genetik kodlarını bünyesinde barındıran Yeni Peugeot Expert ; modern, çekici ve güçlü tasarımı kadar, yüksek taşıma kapasitesi ve yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlarıyla da dikkat çekiyor. Yeni EMP2 modüler platform üzerine inşa edilen Yeni Peugeot Expert düşük işletme maliyetiyle hafif ticari araç kullanıcılarının bütçesini düşünürken, zengin ekipman seviyesiyle ise konfor ve güvenliği en üst seviyede sunuyor. Kompakt, standart ve uzun olmak üzere üç farklı gövde uzunluğuna sahip olan ve Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 Yıldız alan Yeni Peugeot Expert, 81.500 TL’den 03 Mart’a Türkiye pazarında satışa sunulacak. Kompakt versiyonda 115 HP’lik 1.6 L BlueHDi motor, uzun versiyondaysa 120 HP’lik 2.0 L BlueHDi motor yer alıyor. Her iki versiyonda da  6 vitesli manuel şanzıman sunuluyor. Bir önceki Peugeot Expert versiyonu ile kıyaslandığında yeni platform sayesinde motor seçeneğine bağlı olarak 100 ile 150 kg daha hafif bir yapı ortaya koyuyor. Yeni platform ve verimli motorlar rekor sınıf lideri yakıt ekonomisi değerlerini de beraberinde getiriyor. 115 HP’lik versiyon 5.5 litre, 120 HP’lik versiyonsa 5.1 litrelik 100 km tüketim ortalamalarıyla dikkat çekiyor.

reklam

Yeni Peugeot Expert; kompakt ve uzun olmak üzere iki farklı gövde uzunluğu ile Türkiye’de satışa çıkacak. Kompakt gövde tipi 4,6 metre uzunluğu ile 5,1 m3 kargo hacmi ve 3,32 metre kargo uzunluğu sunarken, Uzun versiyon ise 5,30 metrelik gövde uzunluğu ile 6,6 m3’e kadar kargo hacmi ve 4 metreye kadar kargo alanı uzunluğu sunuyor. Sadece 1,9 metre tavan yüksekliği ile alışveriş merkezleri ve havaalanlarındaki kapalı park alanlarına girmeyi kolaylaştıran yeni Peugeot Expert, kompakt boyutları kadar kısa ön ve arka aks uzantıları sayesinde ise park ve manevra pratikliği sunuyor.

PEUGEOT_EXPERT

Moduwork bölmeli üç kişilik bank tipi koltuklar bu sınıfta benzeri görülmemiş bir modülerlik sunuyor. Geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunan katlanan koltuklar ön sırada üç kişinin rahat etmesini sağlarken öne doğru katlanan orta koltuğun sırtlığındaki düzenleme sayesinde mobil ofis ortamı sağlanıyor. Yine orta koltuğun altında bulunan saklama bölmesi küçük eşyaların neden olabileceği karmaşanın önüne geçiyor. Kompakt versiyonda 2,92 metre olan dingil mesafesi uzun versiyonda 3,27 metre olarak kullanılıyor. Önde 0,88 metrelik ve arkada 0,80 (kompakt) ile 1,15 (standart) metrelik kısa aks uzantıları kadar 11,30 metrelik dönme çapı da park ve manevralarda Peugeot Expert’in kullanım kolaylığını artırıyor. Sayısız güvenlik donanımlarının yanı sıra yeni şasi ve güçlendirilmiş karoseriyle Peugeot Expert Aralık 2015’te Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı.

PEUGEOT_EXPERT

Yeni Peugeot Expert’in yaşam alanına günlük hayatı kolaylaştıran 46 litrelik kapalı veya açık bir dizi bölme dağıtılmış durumda. Üstte 0,5 litrelik 5 adet su şişesini alabilen soğutmalı toplam 7 litrelik ve altında ise 5 litrelik olmak üzere yolcu tarafında 2 torpido gözü bulunuyor. Ayrıca torpido gözünün üstünde 5 litrelik A4 formatında kapalı bir göz daha yer alıyor. Gösterge panelinin iki yanında yer alan bardaklara 0,5 litrelik birer şişe sığarken orta konsolda ufak eşya saklama gözleri entegre edilmiş durumda. Ön kapılarda 1,5 litrelik 2 şişeyi alabilen 8 litrelik kapı cebi bulunurken, sürgülü yan kapılarda 5 litrelik saklama gözü yer alıyor. 12 Volt ve USB soketleri cep telefonu gibi mobil cihazları şarj etme imkanı sunarken, 11 inçe kadar cep telefonu veya tablet tutucuları ise aksesuar olarak sunuluyor.