Yeni Forester satışa sunuldu

Reklam

Subaru Forester www.e-motoring.com
Subaru’nun Türkiye distribütörü Baytur, tamamen yenilenen Forester modelini satışa sundu. Otomobilin fiyatı 94.949 TL’den başlıyor. 2.0 litrelik Boxer ve Turbo Boxer motor seçenekleri ile sportif sürüş zevkini SUV özellikleriyle birleştiren yeni Forester büyüyen boyutları, yeni güçlü motoru, artan arazi kabiliyeti, konfor ve güvenlik özellikleriyle tam bir ideal SUV karakterine büründü. Üstelik Subaru Forester, sportif sürüş performansını yüzde 11 daha düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunuyor. Ülkemizde 150 beygir gücüne sahip 2.0 litrelik boxer motor ve 240 beygir gücüne sahip turbo beslemeli boxer motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Forester dengeli ve benzersiz sportif sürüş performansını ise standart olarak sunuyor.

reklam
Skoda Superb

Forester’ın 2.0 Litrelik 150 beygir gücünde ve 6 ileri otomatik şanzımana sahip “Elegance” versiyonu 94.949 TL, 6 ileri otomatik şanzımana sahip “Premium” donanım versiyonu 104.949 TL, 2.0 litrelik 240 beygir gücündeki 8 ileri Lineartronic şanzımanlı turbo boxer motora sahip Adventure versiyonu ise 118.949 TL’lik fiyatlarla satışa sunuluyor.

reklam

Subaru’nun ünlü simetrik AWD aktarma organı, aracın performasını daha da artırmak için daha geliştirildi. X-Mode adı verile yeni kontrol ayarı, kötü yol koşullarında bile sağlam bir arazi performansı sağlıyor. X-Mode sürücüye tüm yol koşullarında güven sağlayarak Forester’ın sürüş keyfini artırıyor.

Sürüş güvenliğini artıran yeni nesil Aktif Tork Dağılımlı AWD
Subaru’nun orijinal Aktif Tork Dağılımlı AWD sistemine yeni bir kontrol ayarı eklenerek AWD aktarma organı daha pratik hale getirildi. Aktif Tork Dağılımlı AWD, olağanüstü bir yol performansı ve denge elde etmek için, yol yüzeyine veya sürüş koşullarına göre ön ve arka lastiklere sürekli olarak optimum tork dağılımı sağlıyor. Bu geliştirmeler; virajlara girerken ilk direksiyon tepkisini iyileştirerek ve “zorlu virajda frenleme fenomenini” (*1) daha etkili bir şekilde kısıtlayarak eski nesillere nazaran daha fazla kontrol sağlıyor. Sistem ayrıca, kaygan yol yüzeylerinde durağan konumdan kalkışta tekerlek patinajını azaltarak ve AWD aktarma organının performansını maksimuma çıkararak sürücü güvenini artırıyor. (*1: Bir dönüş esnasında, ön ve arka tekerleklerin değişken hızı aşılmadığında ortaya çıkan araç hareketine karşı dirençtir.) Sistem, sürüş ve yol koşullarını tespit etmek için VDC kontrol ünitesinden gelen bilgileri kullanarak daha ince ayarlı ve tepkili bir kontrol sağlıyor. Simetrik AWD sisteminin kontrol ve çekiş performansı daha da geliştirildi.