Yenilenen Fluence piyasada

 Yenilenen Fluence piyasada

Yeni Fluence www.i-motoring.com
Yeni Fluence Türkiye’de 7 Ocak 2013 tarihinden itibaren 39.900TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile tüketicinin beğenisine sunuluyor.
Akışkan ve modern çizgileri ile Yeni Fluence, Renault markasının Yeni Clio ile başlattığı yeni, güvenli ve daha dinamik marka kimliğini içeriyor. Ön kısımdaki odak noktası parlak siyah fon üzerinde dikey olarak yükselerek ön plana çıkan Renault logosu. Farlara ışık huzmesini konsantre hale getiren ve gece mükemmel bir aydınlatma kalitesi sağlayan projeksiyon mercekleri eklendi. Yeni Fluence’ın modern ve teknolojik tarzı, aracın görünümünü görsel olarak daha da etkili kılan LED gündüz farları ile vurgulanıyor. Yeni Fluence, lansmanından itibaren dördü yeni olan (iki adet metalik ve iki mat renk) 10 farklı renk seçeneği ile sunuluyor.

Sürüş konforunu artıran teknoloji ve kalite
Yeni Renault Fluence sürüşü daha da kolaylaştıran üstün teknolojilere sahip. Yokuşta kalkış destek sistemi, elektrikli park freni ve hız ayar ve sabitleyici gibi sürüşü kolaylaştıran unsurlarla sürücülerin hayatı kolaylaştırılıyor. Renault R-Link sistemi ile geliştirilen multimedya seçenekleri ise artık araç içerisinde internete bağlanma imkanı bile sunuyor.
Üstün malzeme ve işçilik kalitesi Yeni Fluence’da hemen göze çarpıyor: torpidonun üst bölümü yumuşak bir kaplamayla kaplanmış. Aracın iç mekanı giriş seviyesinden itibaren göstergelerin etrafındaki parlak krom çerçeveler, vites kolu topuzu ve tabanındaki ve kapı kollarındaki dekoratif unsurlar ile daha da geliştirildi.

Yeni Fluence www.i-motoring.com
Konforlu ve geniş iç mekan
Aynı sınıfta yer alan diğer araçlardan daha fazla yolcu alanı sunan Yeni Fluence’ın iç mekan ölçüleri son derece etkileyici. Geniş iç mekanının yanı sıra 530 litrelik bagaj kapasitesi sınıfındaki en geniş boyutları arasında yer alıyor. Yeni Renault Fluence ilk donanım seviyesinden itibaren klima ile sunuluyor. Ayrıca, çift bölgeli elektronik klima, Icon versiyonlarda standart ekipman olarak sunuluyor.

Yakıt tasarrufunu ve performansı bir araya getiren motorlar
Yeni Renault Fluence, müşterilerinin beklentilerini karşılamak üzere geliştirilen bir dizi motor sunuyor. Bütün motorlar yakıt verimliliği ile birlikte sürüş keyfi sağlıyor:
§ Dört farklı dizel motor: yeni 1.6 dCi 130 HP (manuel altı vites), 1.5 dCi 90 HP (manuel beş vites), 1.5 dCi 110 HP (manuel altı vites) ve 1.5 dCi 110 HP EDC (çift kavramalı otomatik),
§ İki farklı benzinli motor: yeni 1.6 16V 115 HP CVT X-Tronic, 1.6 16V 110 HP (manuel beş vites).
§ Tüm motorlar geçerli Euro5 mevzuatlarıyla uyumlu,
§ İki farklı otomatik vites seçeneği: altı vitesli çift kavramalı EDC dizel otomatik ve yeni nesil CVT X-Tronic sürekli değişken aktarmalı benzinli otomatik vites.

Güvenilirlik ve sağlamlık zorlu dayanıklılık testleriyle kanıtlandı
Yeni Renault Fluence, Renault’nun kalite ve güvenlik standartlarını temel alıyor. Güvenlik, müşterilerin tüm beklentilerini karşılamak için ayrıntılı tasarım çalışmasının odağında yer aldı. Geliştirme aşamasında, Renault Fluence son derece kapsamlı zorlu hava koşulları altında dayanıklılık testlerinden (sıcak, soğuk, bozuk yollar, toz vb.) geçti. 100’den fazla test aracı, aracın geliştirilmesi için neredeyse beş milyon kilometre yol yaptı. Standart testlere ek olarak, araçların satışta olduğu bazı piyasalarda yol koşullarının gerektirdiği kontroller de sürece eklendi.

2009 yılından beri Türkiye’de
Renault’nun uluslararası sedan pazarında ürün yelpazesini güçlendirmek için tasarlanan Yeni Renault Fluence, ilk olarak yine Bursa’da Oyak Renault tesislerinde üretilecek. Üretim daha sonra beş kıtada başka ülkelerde de gerçekleşecek. Yeni Renault Fluence dünyada diğer fabrikalarda üretime adım adım başlayacak.
Fluence aynı zamanda sadece Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen elektrik motorlu versiyonu ile Renault’nun çevre stratejisinde önemli bir rol oynuyor. Renault Fluence Z.E. Mayıs 2012’de Türkiye’de de satışa sunuldu.