Yenilikçi Tata Vista satışı başladı

 Yenilikçi Tata Vista satışı başladı

Land Rover ve Jaguar’ı satın almasıyla dikkatleri üzerinde toplayan Hint otomotiv devi Tata, geleceğe göz kırpıyor. Tata’nın tüm dünyada yaptığı yatırımlar paralelinde gözünü Avrupa pazarına da çevirmesiyle birlikte özellikle bu pazarı hedef alan Vista, Türkiye’de her yıl en çetin rekabetin yaşandığı ve gün geçtikçe büyüyen “B” segmentinde önemli bir yer edinmek amacıyla yola çıktı. Tata’nın yeni yüzü küçük hatchback Vista 1.4 Safire benzinli ve 1.3 Quadrajet dizel motor seçenekleri ile Avrupa pazarıyla aynı zamanda Türkiye’de satışa sunuldu. İsoto CEO’su Kurthan Tarakçıoğlu, Tata Vista’nın 1.4 Safire Aura modeli 19.990 TL, 1.3 Quadrajet Aura modeli ise 22.990 TL’lik özel tanıtım fiyatlarıyla satıldığını açıkladı.
Tata Vista’da kullanılan motorlar Fiat kökenli modern makineler. 1248 cc’lik hacme sahip olan Quadrajet motor, common rail direkt enjeksiyon sistemine sahip, 4000 d/d’de 74 HP maksimum güç ve 1750 d/d’de 190 Nm’lik tork üretiyor. 2005 yılında dünyada yılın motoru ödülünü de kazanmış olan bu motor, 170 km/s’lik maksimum hıza ulaşıyor. 1150 kg’lık boş ağırlığı bulunan Vista 1.3 Quadrajet’in 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 4.9 litre. Vista’nın 1368 cc’lik benzinli motoru ise 6000 d/d’de 74 HP maksimum güç ve 3250 d/d’de 114 Nm maksimum tork üretiyor. 170 km/s maksimum hıza çıkan 1190 kg ağırlığındaki Vista 1.4 Safire, 100 km’de ortalama 5.9 litre yakıt tüketiyor.

Donanım seçenekleri
Aura ve Mystic olmak üzere 2 farklı donanım paketiyle satılacak olan Vista’nın Aura donanım paketi içerisinde sürücü ve yolcu hava yastıkları, elektrik kumandalı ön ve arka camlar, aktif gergili emniyet kemerleri, asimetrik katlanabilen arka koltuklar, arka koltuklarda hareketli baş dayanakları, immobilizer, uzaktan kumandalı merkezi kilit, kaza anında katlanabilen direksiyon mili, gövde rengi kapı kolları ve tamponlar, direksiyon yükseklik ayarı, manuel kontrollü klima, radyo/CD/MP3 çalar, ön sis farları gibi birçok donanım bulunuyor.

Mart ayından itibaren ürün gamına eklenecek Mystic paketinde ise Aura paketine ek olarak, ABS fren sistemi, elektrik kumandalı dış dikiz aynaları, bluetooth bağlantılı, USB girişli, direksiyondan kumandalı ve 6 hoparlörlü entegre müzik sistemi bulunuyor. Hem Aura, hem de Mystic donanım paketlerine ek olarak sunulan Stil opsiyon paketiyle hafif alaşımlı jantlar ve arka park mesafe sensörü alınabiliyor.