Yeni 208 Advertisement

Yükseliş Türkiye’den başlıyor

 Yükseliş Türkiye’den başlıyor


Peugeot, İstanbul Auto Show 2012’de yeni mimarisiyle göze çarpan standında, tekrar atağa geçişinde kullanacağı en önemli kozlarını sergiliyor. 2-11 Kasım tarihleri arasında TÜYAP’da düzenlenen İstanbul Auto Show 2012’de ağırlıklı olarak yeni 301 ve yeni 208 modellerine yer veren Peugeot, ürün gamında yükseliş ve uluslararası büyüme politikalarını tekrar vurguluyor. Çok kısa bir süre önce Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Onyx konsepti aracılığıyla süper otomobiller konusunda deneyimini bir kez daha kanıtlıyor.

Yeni Peugeot 301’in dünya prömiyeri vesilesi ile Peugeot Uluslararası Genel Müdürü Maxime Picat ve Peugeot Uluslararası Ürün Direktörü Xavier Peugeot, fuarın açılış günü olan 1 Kasım 2012’de Basın Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’daydılar. Peugeot, İstanbul Auto Show 2012’de 3. Salon’da yer alan 1 789 m2’lik standında 20 adet seri üretim ve konsept otomobil sergiliyor. Bunlar arasında 4 adet yeni Peugeot 301 ve 5 adet yeni Peugeot 208 yer alıyor. Ayrıca otomobilseverlerin merakla bekledikleri efsanevi 208 GTI modeli de İstanbul Auto Show 2012’de örtüsü açılacak yeni modeller arasında yer alıyor ve stand üzerinde Peugeot’nun sportif genlerini öne çıkarıyor.

İstanbul Auto Show 2012’nin ziyaretçileri, Peugeot standında ayrıca yenilenen RCZ ile de tanışabiliyorlar. Yeni RCZ’de, yenilenmiş benzersiz bir ön yüz bulunuyor. Bu ön yüzün daha belirgin olan sportif karakteri, kaslı arka yüzün gücü çift bombeli tavan ile uyum içinde. Peugeot, İstanbul Auto Show 2012 kapsamında ürün gamının tamamını tanıtma imkanı da buluyor. Peugeot standında 308, 3008, 5008, 508, 508 SW ve Yeni Partner Tepee modelleri sergileniyor.


Peugeot’dan hayal kurduran süper otomobil : Onyx Konsept
İşlevsellik, heyecan, estetik… İstanbul Auto Show 2012 Peugeot standında Marka’nın köklü süper otomobiller geleneği çerçevesinde, Onyx ziyaretçilere hayaller kurdurmaktan geri kalmıyor.
Onyx, kasa, malzeme ve renklerinin yarattığı kontrastla insanı şaşırtıyor. Çamurluk ve kapılarda saf bakır, karoserin diğer kısımlarında ise mat karbon siyah renk hakim.
4650 mm’lik radikal ve heykelsi silueti ve 20” jantları ile Onyx bir atletin yüreğine sahip. Karbon gövde üzerine monte edilmiş olan, arkada, orta konumda yer alan 600 beygir gücüne sahip V8 hibrid HDi 3.7 lt motoru, 6 ileri sekansiyel vites kutusu ve yürür aksamı en üst düzeyde yarış deneyiminin ürünü.
Alüminyum kemerlerle çerçeve içine alınmış olan camlı ve çift bombeli tavan, aracın karbon yapısını ve daha önce eşi görülmemiş bir kabini ortaya koyuyor. Kokpit kabini, her tarafı keçe kaplı yekpare bir mücevher kutusu niteliğinde. Böylece, araçta bulunanlar, homojen bir iç mekân ile bütünleşiyorlar. Sürücü mahallinin tasarımı ise sezgisel kullanım fikriyle yönlendirildi. Küçük direksiyon simidi ve son derece doğal bir şekilde insanın elinin altına gelen alüminyum kumandalar bunun birer örneği. Peugeot, Onyx ile malzeme alanındaki araştırmasını sürdürüyor. Örneğin, kullanılmış gazetelerin preslenmesiyle elde edilen Newspaper Wood buna bir örnek. Torpido paneli ve orta konsol bu malzemeden yapıldı.

Uluslararası büyüme : Peugeot Türkiye’den başlayarak vites yükseltiyor
2012’nin ilk yarısında, Avrupa dışında satılan montajlı komple Peugeot araçlarının hacmi, 2011’in ilk yarıyılına kıyasla %7.5 oranında bir artışla 287.000 adete ulaştı.
Peugeot, vites yükseltmek için, İstanbul Auto Show 2012’de uluslararası büyüme stratejisinin hızlandırılmasındaki en önemli kozu olan Yeni Peugeot 301’in dünya prömiyerini yapıyor.
Yeni Peugeot 301, sürüş koşullarının bazen zorlu olduğu ve kaliteli iç mekana çok önem veren pazarlara yönelik bir model. Bu nedenle, proje süresince tasarımcıları bu iki unsur yönlendirdi. Peugeot 301’in sınıfında iç mekan genişliği ve sağlamlık açısından referans olması hedefleniyor.
Yeni Peugeot 301, 1 Kasım tarihi itibariyle Türkiye’de, ardından Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Mağrip, Orta Doğu, Körfez ve Afrika ülkeleri ile bazı Güney Amerika pazarları gibi çok sayıda başka ülkede satışa sunulacak.
Markanın tüm dünyada satış hacmi açısından zamanla en önemli modellerinden biri olacak Peugeot 301, sınıfının merkezinde konumlanıyor. Araç, satışa sunulacağı farklı pazarların beklentilerine uyarlanmış olan modern bir tasarım ve standartlar sunuyor.
Böylece, 301 hem duygulara hitap eden ve hem de dayanıklılık sergileyen güçlü karakterli tasarımı ve modern görünüşü ile, Peugeot’nun en yeni tasarım kodlarını üzerinde barındırıyor. Otomobilin tasarımı Peugeot’nun en üst kalite kriterlerinin bir araya getirilmesiyle yönlendirildi.
Yeni Peugeot 301, sıcak ülkeler, soğuk ülkeler, farklı yol koşulları gibi farklı kullanım ve yol özelliklerine uyum gösterecek şekilde geliştirildi. Boyutları sayesinde (4440 mm uzunluk ve 2650 mm dingil mesafesi), yolcularına cömert bir yaşam alanı sunuyor ve özellikle arka koltuklarda bu konuda kendi sınıfında bir rekora imza atıyor (121 mm diz mesafesi). Ayrıca, 640 litre gibi muazzam bir bagaj hacmine de sahip.
Bu araçta, son nesil benzinli ve dizel motorlar kullanıldı. Bunlar arasında, yepyeni bir motor olan 3 silindirli 1.2 lt benzinli motor da bulunuyor. ESP’nin tüm seviyelerde standart olarak sunulduğu Yeni Peugeot 301, bütün bu özellikleriyle, konforlu, güvenli ve dayanıklı bir aile sedanı oluşturuyor.