Opel Mokka

ZOE Türkiye’de

 ZOE Türkiye’de

Renault Zoe www.e-motoring.com
Renault, elektrikli otomobil tutkusunun önemli adımlarından biri olan ZOE’nin Türkiye lansmanını yaptı ve satışına başlıyor. %100 elektrik motorlu Zoe, sessizliği, verimi ve NEDC normlarında 210 km’yi bulabilen menzilinin yanı sıra titreşimsiz sürüşü ve konforuyla da dikkat çekecek. Renault, 24 Eylül’den itibaren Zoe’yi Türkiye’de 88 HP’lik tek motorla 66.500 TL’den başlayan fiyatlarla satacak. Renault ZOE, yeni Clio da dahil olmak üzere yaklaşık yirmi adet Renault Nissan İttifak modelinin kullandığı B platformu üzerinde geliştirilmiş. ZOE’de tasarımdan itibaren ZEN duygusu hissediliyor. Saflık kavramını yansıtan kabin, pastel renkler, otomotiv endüstrisinde kullanılmayan yeni yumuşak dokunuşlu malzeme ile dinlendirici, zen duygusunu pekiştiriyor. Renault ZOE’nin genel atmosferinde minimalist ayrıntılar ve sadelik dikkat çekiyor. Kabin dokunmatik ekranlı, internet bağlantılı entegre navigasyon multimedya tableti olan Renault R-Link ile donatılmış.

reklam

Renault Zoe www.e-motoring.com
ZOE’nin motoru 65 kW (88 HP) gücünde. Motorun sürekli sağladığı tork değeri ise 220 Nm. 0-50 km/s hızlanmasını sadece 4 saniyede gerçekleştirebilen ZOE, sürüş tarzına ve hava koşullarına bağlı olarak günlük kullanımda 100 ila 150 kilometrelik değerleri ile kendi sınıfında en yüksek menzili sunuyor. ZOE’nin 200 km’den fazla onaylanmış NEDC döngüsü menzili sunan tek seri üretim elektrik motorlu otomobil olması da bunun bir kanıtı. Bu başarı tüm ZOE’lerde yer alan ‘Range OptimiZEr’ (Menzil İyileştirme) sistemi sayesinde elde edildi, bu sistem menzili yaklaşık yüzde 25 oranında artırıyor.

reklam
Hyundai Bayon reklamı

Tüm elektrik motorlu araçlarda olduğu gibi ZOE de seyir esnasında hiçbir şekilde CO2, NOx, karbon monoksit, parçacık, koku veya motor gürültüsü yaymıyor. ZOE, Cameleon pil şarj cihazı sayesinde şarj istasyonunda mevcut güce bağlı olarak (3kW ve 43kW arası) 30 dakika ila dokuz saat arasında tamamen şarj edilebiliyor. Ayrıca bunun için tek tip bağlantı kullanan ilk elektrik motorlu araç özelliği taşıyor.

Renault Zoe www.e-motoring.com
Renault ZOE, bağımsız EuroNCAP kuruluşu tarafından yürütülen pasif güvenlik testlerinin sonucunda 5 “yıldız” almaya hak kazandı. Ocak 2013’ten beri yürürlükte olan daha sıkı kurallar çerçevesinde yürütülen çalışmalar sonucunda aldığı bu 5 yıldız ile Renault’nun pasif güvenlik konusundaki uzmanlığı bir kez daha kanıtlanmış oldu. Genel sonuçta yüzde 82’lik skor elde eden Renault ZOE, özellikle yaya koruması dalında en yüksek skoru alarak kendi segmentinde en üst sıraya yerleşti.

Otomobilde tek bir ekipman paketi sunuluyor: “ZEN” versiyonu. ABS, Elektronik Denge Programı (ESC), Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR), Acil Fren Destek Sistemi (AFU), sürücü ve yolcu ön hava ve yan yastıkları, çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX), hız ayar ve sınırlayıcı, yokuşta kalkış destek sistemi, arka park sensörü, LED gündüz farları, elektronik klima, eller serbest Renault Card sistemi, otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları, deri direksiyon, Renault Take Care Paketi (hava iyonizeri, hava kirliliği kaptörü, aktif parfüm difüzörü), Renault R-LINK internet bağlantılı entegre navigasyon ve multimedya sistemi, USB & Bluetooth bağlantısı, Menzil iyileştirme sistemi (Yeni nesil enerji toplayan fren sistemi, ısı pompası, Michelin Energy™E-V lastikler), parlak siyah sinyalli yan aynalar, 16″ alüminyum alaşımlı jantlar gibi birçok ekipmanı standart olarak sunan ZOE ZEN versiyonunda sadece metalik renk opsiyon olarak sunuluyor. ZOE, Renault’nun Flins fabrikasında üretiliyor.

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement